PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2017

1.    TURNUS: 24. - 28. 7. 2017 "DĚTI PRÉRIE" pro děti 3 - 9, 10 let

2.    TURNUS: 31.7.-4.8.2017 "V MECHU A KAPRADÍ" pro děti 3-7 let

3.    TURNUS: 7. - 11. 8. 2017 "ZLATÁ HOREČKA" pro děti 3 - 9,10 let

Provozní doba: 7:30 - 16:00 h (lze domluvit dřívější či pozdější předání)

Program v souladu
s lesní zážitkovou pedagogickou, s respektujícím přístupem a zdravým stravováním.

Cena tábora:
1500 Kč (zahrnuje oběd a odpolední svačinu, pojištění, program), sleva pro sourozence 15 %, tj. cena za sourozence je 1275 Kč.

Podrobnosti a přihlášky zde: přihláška na tábor.docx . Přihlášku zašlete bud naskenovanou emailem na: dlkpetrklic@email.cz, nebo poštou Ostrožská 68, 696 85 Moravský Písek.

Tel. 776 230 405

Příměstské tábory 2016

Příměstské tábory pro děti 2,5 - 7 let. Byly dva týdenní turnusy:

1. - 5. 8. "Indiáni"

8. - 12.8. "Lesní dobrodružství"

Místo konání: maringotka DLK Petrklíč, vedle kynologického cvičiště, Bzenec

Kronika táborů 2016.docx (17851)

Příměstské tábory 2015

kronika tábor.docx (1798004)

 Turnus tábora 27. – 31.7. 2015 Cesta kolem světa za 80 dní

V pondělí ráno jsme se náhle ocitli mezi členy Reformního klubu. Zrovna se strhla živá diskuse, zda je možné obcestovat svět za pouhých 80 dní. Uzavřela se sázka a s panem Foggem jsme se vydali na dlouhou cestu. K ruce nám byl odvážný sluha Barnabáš a za zády komisař Fix, který se domníval, že pan Fogg je lupič nemalého finančního obnosu.  Jen co jsme se vzájemně seznámili a domluvili si pár pravidel, jsme vyrazili na dlouhou cestu.

 

Aby se nám lépe měřil čas, tak jsme si vyrobili sluneční hodiny, které nám za pěkného počasí stále ukazovali, jestli není náhodnou zrovna čas oběda, nebo čas příchodu rodičů.

Prvním spojem jsme se dostali do Itálie, kde jsme měli možnost zkusit namotat špagetu na jazyk a byli jsme přizváni i k výrobě pravé italské zmrzliny. K obědu se samozřejmě podávaly těstoviny a odpoledne jsme tvořili z těch nevařených hotová umělecká díla.

 

V úterý ráno jsme přes Turecký konzulát putovali dále. Společně jsme zajistili pro naše cestovatele všechna potřebná razítka do cestovního pasu. Odvážný Barnabáš s naší pomocí zachránil překrásnou princeznu Audu, která měla být, dle místního indického zvyku, upálena spolu se svým zemřelým manželem. Také jsme měli možnost ochutnat pravou indickou stravu, kterou nám na oplátku připravila princezna Auda. K odpolední svačině se podávaly nefalšované pšeničné placky a mohli jsme si obarvit plátno přírodními barvami.

 

K naší smůle Barnabáš, neznající místních tradic, vstoupil na půdu chrámu v botách a navíc odstrčil posvátnou krávu. Proto jsme společně s ním museli druhý den putovat bosi a hrozilo zatknutí, které se podařilo díky finanční kauci od pana Fogga odvrátit. Čas jsme vyplnili stavbou svatyně z kukuřičných křupek.

 

Naše další cesta vedla do Hongkongu, kde jsme podle prvních plánů měli předat princeznu do rukou příbuzenstva. To se nám nepodařilo vypátrat a tak jsme princezně alespoň zajistili šaty- lepili jsme barevnou rýží na papírové šaty. Mezi dětmi se našlo tolik návrhářů, že vznikla i celá řada jiných výtvorů- např. vysypávaná barevná  zvířata..

                                        

Posilněni čínou jsme se vydali do Japonska. Studená voda nám smáčela kotníky, překonali jsme i vichr u pobřeží, ale cestovali jsme dál. Na speciální úpravě člunu (fošně) a speciálních vlnách (PET flašky) jsme přeplouvali přes oceán.

 

Na území rudochů jsme se pro jistotu zamaskovali válečnými barvami, vyrobili jsme si kšilt proti oslnivému slunku a k jídlu nechyběl ani pravý hamburger a americké brambory. Secvičili jsme i válečný tanec za pomoci bubnů a k obědu si ulovili bizona.

Každým dnem se nám podařilo překonat nové a nové nástrahy. Když už jsme doplouvali k břehům Anglie, přikládali jsme do lodního kotle, co se dalo (ze špaget jsme se snažili vyrobit co největší pagodu). Ke břehům připlulo jen torzo lodi. K našemu zděšení pan Fix zatkl pana Fogga, díky čemu vše vypadalo ztraceně. Situaci zachránila Auda, která se rozhodla provdat za pana Fogga a při  domlouvání svatebního obřadu vyšlo najevo, že se nám svět podařil obeplout za 79 dní. Že by byla ještě šance sázka vyhrát…Společně jsme dojeli do Reformního klubu, vyhráli sázku a oslavili svatbu společně s panem Foggem a v závěru i s rodiči. Pan Fix se omluvil za svůj omyl, s potlučeným nosem se raději vzdálil a my, co jsme obcestovali svět za 5 dní, jsme se spokojeně vrátili do svých domovů.

 

 

  1. Turnus tábora 3. – 7.8.2015 Cesta do pravěku  

Stalo se to úplně náhodou, když jsme si to tak společně šli po areálu školky a náhle se ocitli v jiné pravěké době….z dálky už k nám nedoléhal zvuk smradlavých aut, ale ohromných dinosaurů, do nohou nás lochtala pratráva a pili jsme pravodu, když se náhle ozval zvuk vybuchlé sopky..malý kamínek se kutálel, až dopadl zrovna na jednoho pračlověka Človíčka. Ten se poprvé vzbudil, protáhl se, rozhlédl se a pustil se s námi do objevování prasvěta.

To víte, pravěk to je divočina, tak jsme se raději domluvili na nějakých pravidlech, abychom nikoho neztratili.  No, a také jsme se představili, aby bylo jasné, kdo všechno se to s námi do pravěku vydal. Posilněni svačinou jsme se vydali do pralesa, kde jsme pomohli človíčkovi odehnat včely a za odměnu jsme našli slaďoučký med. Zkoumali jsme zvuky okolí, zkoušeli se plížit různým terénem, abychom věděli, kde se dá pohybovat nejtišeji. Díky tomu jsme se také všichni v pořádku dostali k obědu. Po malém odpočinku nám ze vzdálené univerzity dovezli nějaké archeologické nálezy. V krabici s prapilinami jsme hledali dinosaury. To teda bylo jen pro odvážné, ale naštěstí se dost takovým mezi námi našlo. Památkou jim bude zub z jednoho dinosaura.

 

Další den nás putování s Človíčkem zavedlo do pralesa ke sladkým ostružinám. Také jsme pomohli Človíčkovi nanosit vodu. S naší pomocí objevil misku a už si vodu mohl nosit, kam bylo třeba. Cestou jsme si také vyrobili dinosaura z koření, čaje a jiných surovin.

Krátce před obědem jsme pomohli Človíčkovi zdolat jednu pravěkou příšeru a naučit ji slušnému chování, což vedlo k získání dalšího památečního zubu. Po malém odpočinku jsme si mohli zahrát pexeso, abychom si procvičili paměť- samozřejmě s obrázky dinosaurů. A když už si odpočinuli všichni, tak zrovna dorazila další zásilka archeologických nálezů. Tentokrát byly pozůstatky pravěké zvěře uchovány v neznámé hmotě, která připomínala želé. Všechny exponáty byly vystaveny a zachráněny díky velkému nasazení všech. Na závěr dne jsme si zkusili zasadit mládě dinosaura do růstové lázně - pokus se nezdařil, dinosaurus nám asi přes noc utekl (nebo se rozpustilJ)

 

V pravěkých dobách byly často výkyvy počasí a to jsme mohli zažít i my na vlastní kůži. Proto třetí den našeho putování jsme zvolili ústup k vodě jako jedinou možnost k přežití. Slunce nám pálilo do zad, přesto jsme statečně hledali vajíčka pterodaktyla pod vodní hladinou, zkoušeli bojovat s vodní příšerou a hlavně si užívali chladivé vody.

 

V odpoledním čase jsme vedro zvládli jen díky vodě. Budovali jsme nového řečiště z PET lahví. Zchladili jsme se také díky dalším exponátům, tentokrát zachovalým v ledu. Na závěr dne jsme si vsadili dinosauří vejce do vodní lázně, snad tentokrát úspěšně.

Následující den jsme ve sklenkách objevili malé dinosaury. Hned po radostném objevu jsme se vypravili do pralesa.  Celé dopoledne jsme strávili hluboko v lese, kde jsme mimo jiného zažili praještěra při požírání dřeva (už jste někdy na vlastní oči sledovali nakladač dřeva?) Také jsme človíčkovi pomohli budovat domeček ze špaget. K obědu se podávala vejce, která jsme uloupili praslepici. A byla moc dobrá.

Krom nepřízně počasí nás dosti otravovali pruhované pravosy. Statečně Ondrosaurus přežil útok jedné z nich. Vzhledem k vedru to vypadalo tak, že náklad archeologických nálezů nedorazí a tak jsme se raději pustili do svačiny. Jaké překvapení, když dinosauři byli schováni právě v jogurtu. V nelidském vedru jsme ještě stačili obrat praježka o náklad z bodlin. Každý lovec získal další úlovek do své sbírky.

 

Poslední den našeho putování jsme zahájili znovu na koupališti. Trénovali jsme plavání, potápění i přežití v tropických teplotách. Dostatečně uvaření jsme se pustili v zázemí do těsta na chleba. Tak jsme si ve školce přitopili ještě pečením malých bochánků, které jsme ocenili při odpolední svačince. To nás zmohlo a padli jsme k odpočinku.

Človíček díky nám znal luk a šíp, uměl přenášet věci v košíku, péct chléb, chovat včely nebo třeba přenášet vodu. Ale stále mu bylo na světě nějak smutno. Proto kluci vybudovali chýši.  Opravdu udělal Človíčkovi velikou radost. Navíc jsme krátce na to objevili v lese krásnou Ženu. Nejprve se ji Človíček neúspěšně snažil okouzlit příšerným řevem a dováděním. Žena nám skoro utekla, jak byla vyděšená. S naší pomocí, lekcí slušného chování a přípravou kytice, Človíček přeci jen Ženu získal. Společně osídlili vybudovanou chýši a bylo jim spolu dobře.

 

A my? Cestou do školky se zas něco stalo a my se ocitli v roce 2015 v areálu Dubiny. Po silnici se už zas proháněla auta, nad hlavou létala letadla a v kapse vyzváněl telefon.. Ale nebylo to tak zlé. Jednak na nás čekali maminky a tatínci a expert z daleké univerzity s ukázkou skutečných archeologických nálezů a zajímavou přednáškou.

 

Původně jsme chtěli rodičům ještě všechno vyprávět a ukázat, ale vedro bylo tak děsivé, že jsme se raději rozloučili a utíkali se schovat někam do stínu. 

 

 

Tábory 2015

O prázdninách pořádáme a srdečně vás zveme na:

2 turnusy příměstských táborů pro děti 3-7 let

v termínech:

27. – 31. 7. Cesta kolem světa

3. – 7. 8. S Človíčkem pravěkem

 

Co děti čeká: Celotáborová hra, rukodělky, hry, pobyt v přírodě, pokusy, objevování, nová přátelství a spousta dalšího!

Kde: Areál mysliveckého spolku Dubina v Moravském Písku

Cena: 1 400 Kč/týden (v ceně je oběd a odpolední svačinka, pitný režim, program, pedagogové, pojištění)

Pro koho: Tábor je určen pro děti 3 - 7 let

Provoz:  8.00 – 16.30 h (dřívější předání možné)

Sleva pro sourozence: 15 % z ceny tábora

 

Kapacita táborů je omezena, maximální počet je 15 dětí, minimální počet pro otevření turnusu je 8 dětí.

Platba:

Platbu prosím zasílejte na účet  číslo 2000590281/2010 do 20. června, variabilní symbol - rodné číslo dítěte.

Storno poplatky: při odhlášení dítěte déle jak týden před táborem činí storno poplatek 30%, při odhlášení dítěte do týdne před táborem činí storno poplatek 60% z ceny tábora.

Již nyní můžete přihlašovat své děti telefonicky na čísle 776 230 405  nebo emailem dlkpetrklic@email.cz


Přihláška na příměstský tábor DLK Petrklíč.docx (75642)