V pátek 1.9. od 16:00 h vás srdečně zveme na workshop výroby barefootových sandálů. Cena 300 Kč.

Po workshopu se uskuteční schůzka pro rodiče, od 17:00 h.

V pátek 11.8. od 16.00 h vás zveme na společné potáborové opékání spojené s přespáním ve stanu!


S sebou něco na opékání, v případě, že budete nocovat, tak stan a vše potřebné k přespání, vč. dostatečné zásoby vody a jídla. (pozemek je bez přívodu vody a elektřiny).

21.6. 14 - 16.30 h vás zveme na Den otevřených dveří v rámci celorepublikového Dne lesních mateřských škol.

V neděli 11.6. nás můžete potkat ve Veselí nad Moravou na Panském dvoře, kde v rámci Dne pro rodinu budeme mít hmatový chodníček. Přijďte se podívat!

Dětský lesní klub Petrklíč vás srdečně zve na Férovou snídani, která se koná v sobotu 13.5.  od 10 do 13 h v zázemí DLK Petrklíč ve Bzenci (za firmou Decro, vedle kynologického cvičiště). Akce se koná v rámci celorepublikové akce Férová snídaně, která je letos zaměřena na podporu vyšší dostupnosti bio banánů v obchodech. Více na www.ferovasnidane.cz

Přineste si s sebou deku a pochutiny z domácích, lokálních či fairtraidových produktů. Za deště se snídaně nekoná.
Těšíme se na společnou snídani!

12.8. od 16.00 h akce pro rodiče s dětma "Noc v lese". Podrobnosti najdete na úvodní straně.

29.6. jedou děti na exkurzi a vzdělávací program do Sonnentoru v Čejkovicích. Podívají se, jak se vyrábí čaj a dokonce si i vlastní vyrobí.

V úterý 21.6. přijde do školky ornitolog Gašpar Čamlík a půjdeme na společnou vycházku do bzeneckého lesa. Trasa bude dlouhá cca 3 km celkem. Návrat plánujeme na cca 12:00 h. Srdečně je zvána veřejnost!

V pondělí 13.6. děti jedou na exkurzi do Nemocnice v UH podívat se sanitku.

7.6. jedou děti na exkurzi a vzdělávací program do REC Group. Bude spojeno s návštěvou kovozoo. Srdečně jsou zváni i rodiče a další zájemci z řad veřejnosti.

31.5. jedou děti do Skanzenu Strážnice na výukový program Abeceda řemesel.

24.5. přijede opět VIS Bílé Karpaty s programem o Sluneční soustavě.

Ve středu 13. 4. přijede do školky VIS Bílé Karpaty s programem Poly naslouchá hlasu vody https://vis.bilekarpaty.cz/doc/poly-nasloucha-hlasu-vody

Začátek je v 10:00 h. Vítány jsou i maminky s dětmi, které do školky nejsou přihlášeny.

Ve středu 5. 4. jedeme s dětma na Horňáckou farmu podívat se na mláďátka.

Ve středu 30. 3. jdeme s dětma vynášet moranu a loučit se se zimou. Jste srdečně vítáni přidat se k nám. Sraz bude v 9.00 h v dočasném zázemí školky Ostrožská 68, Moravský Písek.

Ve středu 23.3. jedeme do učiliště ve Bzenci poznat další povolání, tentorkát řezbáře. Kdo se budete chtít přidat, sraz je v 9.00 h ve školce (Ostrožská 68, Moravský Písek)
V pondělí 21.3. jedeme s dětma do Strážnice za babičkama do domova seniorů péct béleše.
V neděli  20.3. se na nás přijďte podívat do Bzence Kulturního domu, kde budeme mít na akci Vítání jara, kterou pořádá ZŠ a MŠ Bzenec, svůj stánek s jarním tvořením. Přijdte si zasadit semínka!

Ve středu 16.3. jdeme s dětma do Kyjova do solné jeskyně. V době nachlazení se jdeme nadýchat mořského vzduchu! :-)

Ve čtvrtek 10.3. od 16.30 h vás srdečně zveme na besedu o naší lesní mateřské školce. Je určena pro širokou veřejnost, která se chce dozvědět něco více o fungování a celoročním provozu lesní školky. Besedu pořádáme u příležitosti stěhování zázemí do Bzence, které proběhne v dubnu - květnu 2016.

Akce se koná ve Bzenci na Městském úřadě, v zasedací místnosti, 10.3. v 16.30 h.

V úterý 16.2. jdeme zkoumat další povolání, a to povolání policisty. Navštívíme s dětma policejní stanici ve Veselí nad Moravou.

V úterý 10.2. jste s námi srdečně zváni na masopustní veselici! Sraz je na náměstí ve Bzenci v 10.30 h, přijdte v maskách, vemte s sebou koblížky či jiné doma upečené pochutiny. Těšíme se!

   Ve středu 27.1. jdeme s dětma poznávat další povolání. Tentokrát navštívíme výrobu nábytku v Moravském Písku. Děti provedou po provoze, ukáží jim výrobní stroje, uvidí surový materiál a následně hotový výrobek.

V pondělí 18.1. opět navštívíme Domov pro seniory ve Strážnici. Při prvním setkání před Vánoci děti pekly se seniory perníčky. Tentokrát s sebou vezmeme deskové stolní hry a budeme si hrát.

Ve středu 13.1. jedeme s dětma na výlet na Živou vodu do Modré. Jedeme vlakem a autobusem, odjezd je 9.18 z Moravského Písku, návrat v 14.45. Dejte dětem velkou svačinu a 30 Kč na vstupné. Děti budou mít další cestovatelský zážitek a seznámí se s podvodní říší a jejími obyvateli.

V úterý 12.1. se děti jedou seznámit  s profesí strojvedoucího a výpravčího. Jedeme na výlet vlakem z Moravského Písku do Bzence. Děti budou mít možnost prohlédnout si řídící kabinu, místo, kde se prodávají listky, zkusit si čepici a plácačku výpravčího.

V sobotu 19.12. přijdte za námi na Panský dvůr na Adventní odpoledne, kde budeme mít od 16 - 20 h tvořivé dílničky pro děti!

Ve středu 16.12. zveme všechny rodiče a prarodiče na Vánoční setkání u stromečku! Přijdte s námi a s dětmi prožít zdobení stromečku, adventní spirálu, vánoční nadílku a světýlka u ohně!

V pondělí 14.12. od 10 - 11 h se koná slavnostní uvedení informační tabule k ptačí oblasti Bzenecká Doubrava - Strážnické Pomoraví, která vznikla v rámci komunitního projektu "Poznej ptačí oblast v naší obci" podpořeného Jihomoravskou komunitní nadací.

Všichni jste srdečně zvání! Přijďte se dozvědět více o ptačí oblasti ve vaší obci!

V sobotu 12.12. jste od 14 - 18 h všichni srdečně zváni na Vánoční benefiční jarmárek, jehož výtěžek použijeme na tvoření nového zázemí ve Bzenci.

Přijdte si nakoupit drobné dárečky, nasát vánoční atmosféru a zatančit si u cimbálu!

Ve středu 9.12. od 16.30 h vás srdečně zveme na workshop výroby osobních panenek se Světlanou Hradilovou. Akce se koná v Kunovicích v kulturním zařízení Pálenice. Přineste si s sebou kus vlastní látky na dotvoření panenky (zástěrka, šátek...) má to svůj význam v celkové koncepci panenky.

Těšíme se na společné tvoření!

V pondělí 7.12. jedem s dětma do Domova pro seniory ve Strážnici. Budeme společně zdobit perníčky a prožívat adventní čas v radosti s ostatními.

Vítáme u nás také novou asistentku pedagoga Kláru Papugovou, která bude děti doprovázet vždy pondělí až středa.

Děkujeme také velmi předchozímu asistentovi Jaroslavu Jordánovi, který s námi byl od začátku založení klubu. Jarku, moc děkujeme!

Konečně máme nový pozemek pro naši školku! Od 1.1.2016 budeme mít v pronájmu od Města Bzenec pozemek vedle kynologického cvičiště. Na mapě bod 2.

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=17.2588570&y=48.9665881&z=16&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20pozemek%20Petrkl%C3%AD%C4%8D&uc=97FRVxSe52eAT3Oj&ud=n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD%20Svobody%201062%2C%20Bzenec%2C%20696%2081%2C%20okres%20Hodon%C3%ADn&ud=48%C2%B057%2757.333%22N%2C%2017%C2%B015%2721.534%22E

V sobotu 21.11. za příznivého počasí se uskuteční první brigáda! Prosíme rodiče o pomoc se sekáním trávy, čištěním pozemku od náletů a větví. V případě, že se budete chtít zapojit, vemte s sebou hrábě, lopaty, pily, případně křoviňák a motorovou pilu.

Těšíme se na společnou práci na našem novém zázemí!

 

Tímto také velmi děkujeme Městu Bzenec za vstřícnost a poskytnutí pozemku!

V pondělí 16.11. jdeme navštívit lékárnu v Moravském Písku, kde nám paní lékárnice poví něco o bylinkách, ze kterých si uvaříme i čaj. A povíme si něco i tom, jak se chránit před nachladnutím a která bylinka nám pomůže při kašli či rýmě.

Ve středu 11.11. vás srdečně zveme na besedu o domácím vzdělávání se Světlanou Hradilovou, která se koná v Kulturním zařízení Pálenice v Kunovicích, od 16.30 h.

Vstupné dobrovolné

Akce je podpořena z Jihomoravského kraje

V úterý 10.11. budeme společně se seniory z Moravského Písku, od 10:00 h zdobit perníčky a vyrábět šperky na benefiční jarmárek, který se uskuteční 5.12. na Kulturním domě ve Bzenci.

Kdo budete mít chut přidejte se!

V pondělí 9.11. děti adoptovaly v ZOO Hodonín klokana rudokrkého. Jsme rádi, že jsme mohli zvířátku přispět na papání a můžeme se chodit dívat, jak se mu daří!

Ve středu 4.11. od 15.00 h vás srdečně zveme na ukázky letu dravců ze Záchranné stanice Fauna Hluk! (akci jsme kvůli dešti přeložili ze 14.10.).

Přijdte si pohladit dravce, vyfotit se s nimi a dozvědět se také něco o práci Záchranné stanice a jejich obyvatelích.

Vstupné dobrovolné.

V případě deště se akce ruší.

V pondělí 26.10. jedeme do Starého Města vyrábět hmyzí domečky. Sraz bude v 9.00 h ve školce nebo v 9.30 na místě. Těšíme se!

V pondělí 19. 10. jedeme na výlet do Zlechova na exkurzi do Zemělodi. Sraz je v 8.50 h ve školce nebo v 9.20 h na místě. Srdečně zveme všechny zájemce!

Srdečně zveme všechny rodiče a přátele na jablíčkovou slavnost, která se uskutečně v pondělí 12. října od 15:00 h.

Budeme moštovat, opékat, ochutnávat.... Přijdte s námi pobýt a užít si plodů podzimu!

Součástí slavnosti bude i rodičovská schůzka.

 

V rámci projektu "Poznejme ptačí oblast v naší obci" podpořený Jihomoravskou komunitní nadací nás navštíví i ornitolog Gašpar Čamlík, se kterým ve středu 7.10. od 9.00 h půjdeme pozorovat ptáky na rybníky Pláňavy v Moravském Písku. Zveme vás na ornitologickou vycházku s námi!

V sobotu 19.9. zveme všechny rodiče na společný výlet do bzeneckého lesa. Sejdeme se u kynologického cvičiště ve Bzenci v 9.30 h. Obhlédneme vhodná místa pro naše budoucí zázemí a prodýcháme babí léto v lese :-) Těšíme se!

Srdečně vás zveme k nám do školky na hudební workshop s hudebníkem Markem Gondou, který se uskuteční v úterý 15. 9. 2015

10 - 12 h bude část pro děti a rodiče

16 - 17.30 h část pro veřejnost

Podrobnosti o Markovi Gondovi najdete na www.fujarka.cz a na místě bude i možnost zakoupení jeho výrobků - lidových píštal (koncovky).

Příjdte si zažít hru na hudební nástroje, které rozezvučíte vlastním dechem bez nutnosti znalosti not. Pan Gonda vám ukáže techniku hry na koncovky a povede ve vlastní improvizaci.

K dětem přichází s možností vyzkoušet si jednoduché nástroje. Lidové píšťaly koncovky jsou pro tento účel vynikající, protože se na ně v podstatě nedá hrát falešně, jsou bez dírek (hmatových otvorů) a výška tónu se ovládá silou dechu, což přirozeně spojuje tělo se zvukem. A tak se koncovka stává branou, kterou mohou děti vstoupit do barevného světa hudby a učit se nové zručnosti.

Bubínky, chřestítka, hrkátka a další perkuse výborně doplňují hudební celek. Pro děti je vždy potěšením nechat rozezvučet jakýkoli rytmický nástroj a vyjádřit tak přirozenost pohybu, který mají v sobě.

A tak je možno s použitím velice jednoduchých prostředků (bubnů a píšťal) dětem umožnit zážitek toho, že si samy dokáží vytvořit krásnou živou hudbu, že ony jsou tvůrci vlastní zábavy.

Projekt je financován z dotace Jihomoravského kraje.

 

 

V pondělí 15. 6. jedeme s dětmi na výlet do ZOO Hodonín. Je to půldenní výlet, vyrážíme v 9.00 h auty.

V pondělí 8. 6. jedeme na výlet na Baťův kanál. Nejdříve zažijeme dobrodružství s pohádkovými bytostmi a pak pojedeme na projížďku lodí po Baťáku. Sraz je v 9.00 h ve Vnorovech u jezu.

V pondělí 25.5. jedeme na návštěvu do lesní školky Radovánky v Kyjově! Těšíme se na poznávání jiné školky a dětí!

Ve středu 13.5. se koná schůzka pro rodiče. Začátek v 16.00 h! Těšíme se!

Odpolední tvoření v Petrklíči

 

Od 15. 4. zařazujeme do denního programu pravidelný výtvarný kroužek pro děti školkové i děti, které do školky přihlášeny nejsou, ale mají zájem o výtvarné tvoření. 

Budeme pracovat s různými materiály, používat různé výtvarné techniky, pracovat budeme uvnitř i venku, budeme recyklovat a používat přírodní materiály....Přijdte si vyzkoušet první hodinu 15.4. zdarma!

Kdy: středa 15.00 - 16.00 h

Kde: areál mysliveckého spolku Dubina

Za kolik: 30 Kč

Ve středu 15.4. jedeme společně se státní školkou na výlet do Starého Města na výstavu Hry a klamy.

Pojedeme autobusem společně se státní školkou, výjezd je již 8.15 h!

 

Při přiležitosti mezinárodního dne dětské knihy jdeme v úterý  14.4. jdeme s dětma na návštěvu do místni knihovny,

V úterý 31.3. se loučíme se zimou a vynášíme s dětmi morenu. Zveme všechny rodiče a všechny, kdo by se chtěli přidat! Sraz bude v 10.00 h na areálu Dubina. Těšíme se!

V pondělí 30.3. 2015 jedeme s dětma na velikonoční dílničky do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Vstupné 20 Kč.

Srdečně vás zveme na velikonoční dílničky, které se budou konat ve středu 1. 4. 2015 od 14.30 - 16.00 h!

Akce je určena rodičům i široké veřejnosti.

Přijdte se podívat a vyrobit si např. pomlázku, píšťalku, namalovat vajíčko, ochutnat mazanec atd.!

 

11.3. jdeme s dětma na divadýlko o Pejskovi a kočičce, na které nás pozvala státní školka v Moravském Písku. Pejsek bude vodící! :-)

V týdnu jarních prázdnin 23. - 25.2. je školka provozu!

Zvány jsou i děti, které do školky nejsou přihlášeny!

18.2. jedeme s dětma na výlet do ZOO Hodonín!

V úterý 17.2. bude ve školce masopustní karneval - rej masek bude probíhat od 10:00 h, přijdte se podívat nebo se přidat s maskou do masopustního rejdění!!! :-)

V rámci měsíčního projektu o vodě navštívíme 9.2. s dětma úpravnu vody ve Bzenci-Přívoze.

V pondělí 2.2. jedeme s dětma do Slováckého divadla v Uherském Hradišti na Nezbednou pohádku https://www.slovackedivadlo.cz/inscenace/nezbedna-pohadka.

27. 1. jedeme na výlet do Modré na Živou vodu! Sraz bude ve Starém Městě na vlakovém nádraží v 9.15 h, vstupné 30 Kč.

Ve středu 21.1. opět pokračujeme v muzikoterapii s Mirkou Veselou v Uherském Hradišti!

V měsících leden - březen s dětmi navštěvujeme Jogu pro předškolní děti na DDM ve Veselí nad Moravou. Vždy 14.30 - 15.30 h.

Ve středu 26. 11. nás přijdou navštívit lektoři z VIS Bílé Karpaty s programem "Můj strom". Budeme s dětmi budeme pátrat, hledat stopy a zjišťovat, jak se jmenuje náš tajemný strom, z čeho se skládá a proč jsou na listech podivné čáry. Součástí programu je i pohybová dramatická hra na stromy při meditativní hudbě.

Ve středu 29. 10. od 9.00 h nás přijde navštívit kovář, platnéř Hynek Minarčík. Děti si budou moct vykovat hřebík, srdíčko, nožík....

Zveme všechny rodiče, aby se přijeli podívat a užít si spolu s dětmi zážitek z kovářského řemesla!

 

Podzimní slavnost

Dne 8.10. se uskuteční školková slavnost pro děti a rodiče. Budeme vyřezávat dýně, moštovat jablíčka, opečeme brambory a spoustu dalšího :-). Součástí bude také první schůzka pro rodiče, začíná v 16.00 h.

Muzikoterapie s Mirkou Veselou!

Od října budou děti docházet jednou měsíčně na muzikoterapii do Uherského Hradiště do střediska Cesta (https://strediskocesta.cz/).

Hodina bude probíhat společně s handicapovanýma dětma.

Těšíme se!

 

Jsme také na Fejsbúku :-) přidejte si nás!

www.facebook.com/pages/Petrkl%C3%AD%C4%8D-zs/321874711270458

Den otevřených dveří        

28.  8. 2014     9 – 16 h

Dopoledne od 9:00 do 12:00 si budou děti moci zkusit, jak vypadá program v lesní školce.

Rodiče se seznámí s pedagogy, prohlédnou si zázemí, představíme koncepci a fungování školky.

 

Oblečení prosím přizpůsobte aktuálnímu počasí a výletu do terénu. Jídlo si prosím přineste vlastní, v zázemí je k dispozici mikrovlnka, varná konvice, čaj, káva.

Zápis dětí 2014/2015

Probíhá neustále, dítě můžete přihlásit kdykoli, není stanoveno další pevné datum.

Stačí kontaktní mail či telefon a osobní návštěva :) Podrobnosti najdete zde.

Těšíme se na Vaše děti!

 

Návštěvní dny

Školku lze navštěvovat také jednorázově, aby si děti i rodiče naši školku vyzkoušeli a zjistili, jestli jim vyhovuje.

Individuální platba je 170 Kč/den, 100 Kč/půlden. Takto lze školku navštěvovat kdykoli potřebujete a jakkoli dlouho vám to bude vyhovovat.

Touto nabídkou chceme vyjít vstříc rodičům, kteří si ještě nejsou jisti, zda naše školka bude pro ně i jejich dítě vhodná, souznění rodičů s filozofií a způsobem činnosti našeho klubu je velmi důležité.

 

 

Máme zázemí! :-) S místním mysliveckým spolkem jsme se dohodli na užívání jejich budovy Dubina. Je to bungalov, který myslivecký spolek využívá pro své akce, a dále prostor pronajímají na různé oslavy a víkendové akce. Přes týden je však areál volný a my jej můžeme využívat od úterý do čtvrtka. Budova těsně sousedí s lesíkem.
Je zde jedna velká místnost s kamny, vybavená kuchyň a dva splachovací záchody. Na zahradě je prostor pro vybudování herních prvků pro děti a možná přibudou i zvířátka :-).

Ve čtvrtek 12.6.2014 vás srdečně zveme na besedu o naší lesní mateřské školce Petrklíč, která se koná v  Moravském Písku v budově mysliveckého spolku

(zelená budova u vjezdu do obce od Bzence po pravé straně, dál od cesty, na odbočce na přijezdovou cestu k objektu je reklamní cedule na restauraci.)

Představíme vám fungování a filozofii klubu, můžete si prohlédnout zázemí a dozvědět se co a jak budeme s dětmi prožívat.